Bezpieczny plac zabaw w przedszkolu


flexizone

Przedszkole prywatne to obecnie dobry pomysł na biznes. Jeśli przedszkole gwarantuje maluchom ciekawe zajęcia i cieszy się dobrą renomą, miejsca w nim są wręcz rozchwytywane przez rodziców maluchów. Dobre przedszkola dbają o wysoki standard i nieustannie udoskonalają swoją infrastrukturę, by dzieci spędzały w nich czas aktywnie, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Dlatego też coraz więcej z nich decyduje się na wymianę nawierzchni na swoim placu zabaw.

Nawierzchnia do harców

Czym są bezpieczne nawierzchnie na place zabaw? To elastyczne wylewki kauczukowe, które sprawiają, że plac zabaw staje się miejscem w stu procentach przyjaznym maluchom. Przede wszystkim amortyzują one wstrząsy i upadki, dzięki czemu dzieci podczas zabawy są o wiele mniej narażone na kontuzje. Bezpieczna nawierzchnia jest przyjemna w dotyku i lekko porowata. To sprawia, że nie da się na niej poślizgnąć. Wylewka przyspiesza odprowadzanie wody po deszczu i zapobiega tworzeniu się kałuż. Nawet po intensywnym deszczu plac zabaw jest więc gotowy na wizytę przedszkolaków. Wylewki kauczukowe są dostępne w wielu żywych kolorach i da się z nich stworzyć fantazyjne wzory. Z punktu widzenia dziecka plac zabaw staje się więc miejscem bardzo atrakcyjnym i zachęcającym do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu.

Inwestycja na lata

Właściciele przedszkoli prywatnych nie muszą martwić się tym, że bezpieczna wylewka zrujnuje ich budżet. To inwestycja na lata. Kauczukowa wylewka ma dużą odporność na uszkodzenia. Nie zmienia swoich właściwości pod wpływem upałów czy mrozu, nie deformuje się i nie pęka. Jet również odporna na ścieranie i zdzieranie, dlatego jest idealna nawet do dużych przedszkoli, w których na placu zabaw przebywa czasami większa grupa dzieci. Ewentualne uszkodzenia daje się szybko naprawić. Wylewkę można wykonać także we wnętrzach pomieszczeń. Coraz więcej przedszkoli decyduje się na nią w salach gimnastycznych lub salach do rytmiki i zabaw taneczno-ruchowych.