Certyfikaty i atesty świadczą o najwyższej jakości naszych produktów!

Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty i atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo ich użytkowania.

bezpieczne place zabaw

Co określają certyfikaty?

Certyfikaty określają, że wszystkie produkty takie jak: bezpieczne nawierzchnie na place zabaw w tym płyty SBR oraz EPDM, bezpieczne obrzeża gumowe, elastyczne nakładki gumowe na obrzeża betonowe, odboje narożnikowe typu winkle gumowe, rampy najazdowe na krawężniki, nawierzchnie gumowe na tarasy i balkony, nawierzchnie sportowe na boiska wielofunkcyjne typu kostki gumowe, stabilizowane płyty sportowe, nawierzchnie na siłownie w tym: puzzle, gumowe maty trudnopalne Cfl-s1 do stosowania wewnątrz pomieszczeń, antypoślizgowe nawierzchnie o właściwościach antygrzybicznych i antypleśniowych do stosowania na basenach i waterparkach, stabilizowane płyty pod baseny ogrodowe jak również nawierzchnie z elastycznej kostki typu behaton do stosowania jako nawierzchnie pod ujeżdzalnie, korytarze w stajni oraz na karuzele i padoki dla koni są wykonane zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej oraz zapewniają ochronę przed urazami czy uczuleniami. Certyfikaty i atesty potwierdzają:

  • odporność mechaniczną i termiczną,
  • właściwości antypoślizgowe,
  • spełnienie warunków higienicznych,
  • amortyzację upadków,
  • spełnienie warunków dotyczących bezpieczeństwa dzieci na placach zabaw,
  • spełnienie wymogów dotyczących wysokości, z jakich upadek będzie odpowiednio amortyzowany przez nawierzchnię.

Wyrób produkowany wg zatwierdzonych procedur pod rygorystyczną kontrolą jakości TUV

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Certyfikat HIC 1.0 ÷ 3.0

Zgodność wyrobu z normą EN 1177:2019

certyfikat

Atest PZH

Wyrób zgodny z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa

BS 7188

Zgodność z normą BS 7188. Bezpieczne wyroby stosowane na placach zabaw

Certyfikat TUV

Wyrób produkowany wg zatwierdzonych procedur TUV

płyty SBR

Atest i świadectwo Państwowego Zakładu Higieny zostaje przyznane wyrobom, które spełniają wymogi zabezpieczające zdrowie ludzkie i środowisko przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w danym produkcie. Uzyskanie atestu jest obligatoryjne i potwierdza bezpieczeństwo pod względem higienicznym.

Parametry nawierzchni sprawdzane są poprzez użycie specjalistycznego sprzętu. Kontrola ta musi odbywać się regularnie. Tylko w ten sposób można zapewnić dzieciom naprawdę bezpieczne place zabaw.

Certyfikat bezpiecznego upadku HIC (Head Injury Criterion) świadczy o krytycznej wysokości upadku i określa moment, w którym upadek nie spowoduje obrażeń ciała.

Tak, wszystkie produkty znajdujące się w ofercie Flexizone objęte są wymienionymi certyfikatami oraz spełniają wymagane normy.

Bezpieczne place zabaw to takie, które posiadają wszystkie certyfikaty dotyczące nawierzchni i urządzeń oraz są regularnie kontrolowane. Warto upewnić się, czy właściciel placu wdrożył System Kontroli Placu lub Sali Zabaw, a wszystkie urządzenia posiadają Deklaracje Zgodności.
Produkujemy bezpieczne nawierzchnie najwyższej klasy– plac zabaw nigdy nie był
tak bezpieczny