Kostka brukowa z gumy. Elegancka i bezpieczna nawierzchnia


kostka brukowa behaton

Kostka brukowa jest niewątpliwie jednym z najbardziej eleganckich wykończeń nawierzchni. Często bywa ona elementem krajobrazu w okolicy eleganckich hoteli, pięknych willi czy atrakcji turystycznych wielkich miast. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce przy jej pomocy dekorować ogrody, parki czy place zbaw dla dzieci. Tradycyjna kostka brukowa jest jednak materiałem bardzo twardym. To sprawia, że w przypadku potknięcia się, łatwo nabawić się kontuzji. Dlatego w wielu miejscach używa się bardziej dopasowanego rozwiązania: kostki brukowej z gumy.

Podobna, lecz inna

Gumowa kostka brukowa wyprodukowana jest z syntetycznego kauczuku. To sprawia, że ma świetne właściwości amortyzujące i antypoślizgowe, jest bardzo wytrzymała, a do tego wodoprzepuszczalna i mrozoodporna. Kostka dostępna jest w szerokiej palecie kolorów, a każdy element jest bardzo precyzyjnie wykonany. Układa się ją podobnie jak tradycyjną kostkę, pomija się jednak ostatni etap dobijania zagęszczarką. To wszystko sprawia, że kostka gumowa wygląda równie elegancko, jak zwykła kostka, jest jednak od niej o wiele bardziej funkcjonalna, zwłaszcza w miejscach, w których łatwo o kontuzję.

Dla juniora i seniora

Kostka gumowa jest najlepszym rozwiązaniem w miejscach, gdzie przebywa dużo dzieci i osób starszych, na przykład takich jak: place zabaw, domy spokojnej starości, boiska szkolne, parki, skwery, szpitale itp. Upadek na „miękką” kostkę obniża ryzyko urazów i kontuzji. Kostka gumowa jest też dobrym rozwiązaniem w miejscach, gdzie bywa mokro i ślisko, np. przy basenach, na tarasach hotelowych czy ogródkach piwnych. Świetnie sprawdza też tam, gdzie amatorsko uprawia się sport – w parkach, skwerach na boiskach i placach zabaw dla dzieci. Kostka gumowa prezentuje się schludnie i elegancko jak zwykła kostka, można ją też z nią łączyć. To sprawia, że stosunkowo łatwo można stworzyć bezpieczną nawierzchnię, która w kwestii estetyki w niczym nie będzie ustępowała popularnej i przez wszystkich lubianej kostce brukowej.