Otwierasz restaurację? Zadbaj o ogródek dla dzieci!


Dzieci w ogrodzie

Większość dorosłych osób uwielbia spędzać czas w restauracjach. Możliwość zjedzenia pysznego posiłku bez godzin spędzonych na jego przygotowaniu, a potem zmywaniu, sprawia im prawdziwą frajdę. To również okazja do spokojnej rozmowy i cieszenia się towarzystwem drugiej osoby. Dla dzieci wizyta w restauracji to jednak nuda. Rodzice każą im siedzieć grzecznie przy stole, przy którym nic ciekawego z ich punktu widzenia się nie dzieje. Rodzinne wyjście zazwyczaj wiec kończy się kłótnią. Aby wyjść naprzeciw potrzebom zarówno tych dużych, jak i małych klientów, coraz więcej restauracji decyduje się na stworzenie w swoim ogrodzie placu zabaw dla dzieci, w którym mogły by one hasać, dopóki rodzice nie znudzą się siedzeniem przy stole.

Bezpieczny ogródek

Jeśli więc planujesz stworzyć ogródek dla dzieci przy swojej restauracji, zadbaj o to, co dla rodziców maluchów jest najważniejsze – jego bezpieczeństwo. Teren oczywiście musi być ogrodzony. Zabawki, które na nim się będą znajdywać, powinny być dostarczone przez renomowanych producentów, by uniemożliwiały dzieciom zrobienie sobie krzywdy i posłużyły w ogródku przez lata.  Bardzo istotne jest to, byś zadbał o bezpieczną nawierzchnię placyku. Nawierzchnie bezpieczne na plac zabaw to na przykład modne ostatnio płyty SBR z syntetycznego kauczuku. Płyty amortyzują upadki dzieci, dzięki czemu maluchy doznają mniejszych urazów podczas nawet najbardziej szalonych zabaw. Płyty SBR ograniczają też otarcia naskórka. Mają delikatnie porowatą strukturę, dzięki czemu zapobiegają poślizgnięciu się. Co ważne, odprowadzają wodę deszczową tak, że nie zalega ona na nawierzchni. Dzieci więc nie poślizgną się w błotnistej kałuży, a do tego nie będą nanosiły błota do części restauracyjnej, jeśli będą bawić się w ogródku chwilę po deszczu.

Co  warto wiedzieć o płytach SBR?

Bezpieczne płyty SBR bardzo łatwo się montuje i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Są bardzo łatwe w czyszczeniu – wystarczy dwa razy do roku umyć je myjką ciśnieniową z rotacyjną końcówką do czyszczenia nawierzchni. Nie musisz martwić się także o wpływ pogody na stan płyt. Wytrzymają one zarówno silne mrozy, jak i ogromne upały. Płyty SBR są odporne na ścieranie i deformacje, cierpliwie zniosą też uderzające o nie piłki czy zabawki.