Płyty gumowe we własnym domu. Czy warto?


Płyty sbr

Bezpieczne nawierzchnie poliuretanowe kojarzą się nam przede wszystkim z placami zabaw dla dzieci. Specjalne kolorowe maty chronią maluchy przed kontuzjami podczas upadków i dbają o bezpieczeństwo zabawy. Maty wyglądają schludnie, są bardzo wytrzymałe a do tego odporne na działanie skrajnych temperatur. Łatwo się je czyści – wystarczy użyć myjki ciśnieniowej. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób budujących własne domy decyduje się na wyłożenie nimi swojego tarasu, patio lub części podwórka. Czy warto to robić?

Dom dla dzieci

Płyty gumowe są wspaniałym wyborem dla domu, w którym będą mieszkać dzieci. Maluchy z pewnością będą spędzały całe dnie w ogrodzie, ganiając się, grając w piłkę, czy huśtając na huśtawce. Maty w „dziecięcej” części ogrodu zadbają o to, aby wszystkie upadki były w miarę możliwości zamortyzowane. W lecie sporo zabaw związanych jest z polewaniem się wodą,  a także przesiadywaniem w dmuchanym basenie. Mata na plac zabaw ma właściwości antypoślizgowe, co sprawia, że dzieci nawet w ferworze zabawy nie muszą martwić się o poślizgnięcie i bolesny upadek. Równe maty tworzą także wygodne boisko do gry w piłkę, o wiele bardziej funkcjonalne niż ciągle odrastająca trawa. Dzięki matom poliuretanowym można łatwo stworzyć wymarzony plac zabaw dla swoich dzieci.

Dom dla dorosłych

Wielu dorosłych decyduje się także na wyłożenie matami tarasu lub patio. Miękka nawierzchnia jest bardzo przyjemna w dotyku, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi się po niej bosymi stopami. Chodzenie po bardzo twardym podłożu jest niezdrowe dla kręgosłupa i nie sprzyja relaksowaniu się. Właściwości wibroizolacyjne mat sprawiają, że patio czy taras stają się idealnymi miejscami na odpoczynek po pracy. Płyty poliuretanowe mają też właściwości dźwiękochłonne. Tara dzięki nim staje się miejscem cichszym i spokojniejszym. Pamiętajmy, że z tarasu często korzysta się wtedy, gdy skończy padać deszcz. Mata, która zapewnia antypoślizgowość, jest więc o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż płytki lub deski, na których łatwo można się przewrócić.