Podłoga do siłowni – jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Aktualnie siłownie to  obiekty sportowe bardzo popularne, oblegane i modne.  Na całe szczęście zaczęliśmy o siebie dbać, zwracamy uwagę na to co jemy, ale i jaki prowadzimy tryb życia. W naszym społeczeństwie wzrosła świadomość, że warto być zdrowym. Tak więc siłownie można podzielić na wielko powierzchniowe, mniejsze, jak i domowe. Każdy z tych obiektów, powinien posiadać ochronę nawierzchni–  odpowiednią matę/wykładzinę do siłowni.

Tutaj  z pomocą przychodzi FlexiZone, odpowiadając na Wasze pytania, co do wyboru nawierzchni. Jednak wcześniej to Wy  musicie wiedzieć: jaki rodzaj ćwiczeń będzie wykonywany w danym obiekcie, ponadto należy rozważyć wielkość docelowo stosowanych sprzętów i ciężarów.  Tym samym nawierzchnie możemy podzielić na:

Podłoga do siłowni w strefie wolnych ciężarów

Jeżeli w siłowni będą używane sztangi, hantle oraz zmienny ciężar – np. talerze, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie użycie mat puzzli o właściwej, dużej grubości. Maty –  puzzle to doskonała opcja dla siłowni, crossfitu i sal treningowych. Maty odznaczają się idealnymi parametrami – są trwałe, bezpieczne – czyli np.: zapewniają stabilność podczas wykonywania ćwiczeń i zajęć, a także bezwonne – dzięki czemu łatwiej o czystość w danym obiekcie – a jak wiadomo jest to pierwsze wrażenie dla klientów. Dodatkowo nasze maty posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

Wykładzina do siłowni pod urządzenia Fitness

Tutaj doskonale sprawdzi się mata w rolce.  Wystarczy je rozwinąć, we właściwym miejscu, co jest bardzo ważne – jest antypoślizgowa, a także odporna na ciężar i wygłuszająca – co jest istotne dla innych obiektów w sąsiedztwie.

Podłoga do siłowni domowej

Urządzenie domowej siłowni wymaga zastosowania specjalnej nawierzchni, a podłoga do siłowni domowej wzbudza coraz większe zainteresowanie. Mata puzzle do domowej siłowni – Czy warto?

Oczywiście, ponieważ niezależnie od tego, czy zamierzamy trenować taniec, aerobik, gimnastykę czy przysiady z obciążeniem, musimy zadbać o to, aby podłoga była wygodna a przede wszystkim stabilna. Nasze maty treningowe umożliwiają komfortowe wykonywanie brzuszków, dają oparcie dla stóp podczas robienia wykroków czy przysiadów, oraz spełniają funkcję ochronną dla nawierzchni -czyli zabezpieczają podłogę przed zniszczeniem, odbiciami, wytarciem – ogólnym uszkodzeniem. A tu skrótowo jej wszystkie zalety i aspekty, którymi należy się kierować przy wyborze : jest modułowa – można łączyć kilka elementów ze sobą, tak by pokrywały całą podłogę lub jej fragment – jeśli nie chcemy rozwijać maty z rolki przy każdym treningu, to warto pomyśleć o takich matach. Jest sprężysta, miękka, wygodna a przede wszystkim wytrzymała i antypoślizgowa, chroni sprzęt i  jednocześnie amortyzuje podłoże. Nadaje się zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i aerobowych.

Jakość wykonania – warto zwrócić uwagę na jakość materiału, na sprężystość i grubość maty. Dobrym wyznacznikiem jakości są pochlebne opinie wśród naszych klientów. Gwarancję daje również Marka – a to właśnie MY, nasze wyroby są dostępne na rynku od lat i cieszą się bardzo dobrymi opiniami i stałymi klientami.

Kolorystyka – kolor maty nie jest tak bardzo istotną kwestią, jak wysoka jakość , jednak pierwsze wrażenie w ocenie obiektu jest bardzo istotne, tak więc jest to dość ważne, by dzięki matom, przestrzeń spodobała się użytkownikom i zachęcała do ćwiczeń.

Podsumowując – nasze maty są niezwykle łatwe i szybkie w instalacji, demontażu oraz w konserwacji. Odpowiednio dobrane i dopasowane do zastosowania powierzchni – nasze podłogi sportowe zapewniają bezpieczeństwo dla zdrowia użytkownika i komfort treningów. Niezależnie czy będzie to sala fitness, gdzie wykładzina będzie w strefie rowerków czy bieżni lub innych maszyn na siłowni, czy obiekt crossfitowy, gdzie będą zrzucane sztangi – w naszej ofercie wszystkie podłogi odznaczają się bardzo dobrymi parametrami redukcji drgań i tłumienia dźwięku, pasują tam, gdzie występuje średnie i duże punktowe, dynamiczne obciążenia lub nacisk . Dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Co jest bardzo istotne – opracowaliśmy nowatorską trudnopalną mieszaninę o własnościach samogasnących i ona właśnie została zastosowana w produkcji puzzli gumowych GymzoneGymzone Activefresh – co dodatkowo chroni obiekty i użytkowników.