Podłogi w klubie fitness


profesjonalne podłogi w klubie fitness

Zdrowy styl życia robi się coraz modniejszy. Wiele osób regularnie biega, ćwiczy lub chodzi na siłownię. Panie chętnie zapisują się na zajęcia do klubów fitness, na których mogą popracować nad sylwetką pod okiem doświadczonego instruktora. Wiele klubów i siłowni jednak nie inwestuje w swoje podłogi. To sprawia, że część klientów szybko zniechęca się do ćwiczeń lub, co gorsza, ulega kontuzjom. Jak powinna wyglądać idealna podłoga w klubie fitness?

Sport to zdrowie

W renomowanym klubie na podłodze powinna znaleźć się bezpieczna nawierzchnia, podobna do tych, jakie widujemy na placach zabaw. Taka podłoga amortyzuje wstrząsy. Po pierwsze, odciąża ona kolana i kręgosłup podczas wykonywania podskoków lub tańca. Po drugie, obniża ryzyko urazu, jeśli osoba ćwicząca nie zachowa równowagi i się przewróci. Bezpiecznie nawierzchnie zapobiegają także poślizgnięciom. To bardzo istotna cecha w klubach, w których klimatyzacja nie działa najlepiej. Na zwykłej podłodze nieraz zbiera się pot i woda, która skropliła się na zimnych szybach. Bardzo łatwo się wtedy poślizgnąć, zwłaszcza w obuwiu sportowym lub na bosaka. Miękkie, bezpieczne nawierzchnie są także o wiele milsze w dotyku. Ma to ogromne znaczenie dla klientów klubów fitness, którzy wykonują cześć ćwiczeń na ziemi (np. yoga, pilates).

Korzyści dla klubu

Wyposażenie klubu w profesjonalną, bezpieczną nawierzchnię przynosi także szereg korzyści dla właściciela klubu. Przede wszystkim lokal uznawany jest za bezpieczny i przyjazny klientom, zyskuje więc większą renomę. Bezpieczne nawierzchnie wyciszają też podłogi. Jeśli pod klubem znajdują się inne lokale mieszkalne lub usługowe, właściciel uniknie skarg na hałas. Kolejną korzyścią jest oszczędność na remontach klubu. Bezpieczna podłoga jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształca się i nie odbarwia, posłuży więc klientom przez lata. Podłoga drewniana przy dużym natężeniu ruchu niszczy się nadzwyczaj szybko.