Przydomowy Plac zabaw. Czyli Stwórzmy bezpieczną krainę dla naszych dzieciaków i zapewnijmy im miękkie lądowanie


Płyty gumowe SBR na place zabaw

Wiadomo od lat, że najbardziej wymagającymi klientami są dzieci. I to na każdej płaszczyźnie życia. Dlatego projektując place zabaw, wioski dziecięce, przydomowe ogródki Jordana musimy zwrócić uwagę na szczególną specyfikę takich obiektów. Zapewnić bezpieczeństwo i fajowskie samopoczucie.

Zatem… Co pod plac zabaw? 

Tutaj doskonałą i bezpieczną powierzchnię zapewnią nam płyty gumowe SBR i EPDM firmy Flexizone. 

Zapytamy. Dlaczego? 

Bo są  najwyższej jakości pod względem bezpieczeństwa i estetycznym. Posiadają ważne atesty bezpiecznego upadku i spełniają wymogi norm unijnych, a specjaliści zatrudnieni w laboratoriach firmy, ciągle udoskonalają swoje wyroby pod względem wartości HIC (krytyczna cecha upadku) – zwłaszcza dla najmłodszych konsumentów. 

Oferują szeroka gamę płyt gumowych FLEXIZONE. Mają standardowe wymiary 500×500, ale nie stresujmy się; można zamówić u producenta ćwiartki i połówki z szerokości. 

Tworząc podłogę na świeżym powietrzu pamiętajmy również o wartościach  higienicznych. Dlatego producenci zadbali także o ten bardzo ważny szczegół i ich płyty posiadają atest PZH. Płyty mają szczególną właściwość jaką jest wodoprzepuszczalność. Czyli nie ma możliwości tworzenia się kałuż, a co za tym idzie pleśni i brzydkich zapachów. Są łatwe do utrzymania czystości. Wystarczy raz w roku umyć powierzchnię, stosując do tego myjkę ciśnieniową i płyn czyszczący. Są długotrwałe i zabezpieczone pod kątem starzeniowym.

Innymi zaletami są antypoślizgowość i mrozoodporność. Dzięki nim uzyskujemy wysoką stabilność dla stóp malucha. Bo przecież w czasie deszczu, czy śniegu dzieci się nudzą i dlatego płyty gumowe są na każdą porę roku. 

Dostosowują swoją elastyczność do każdego podłoża, lecz nie zapominajmy o tym, że takie podłoże powinno być stabilne i dobrze przygotowane pod płyty. Bo tylko wtedy spełnią oczekiwany zamiar. Jednak niech nas nie odstrasza nierówność terenu, czy spadek. Bo oprócz prostych płyt, firma w swoim asortymencie posiada szereg płyt narożnych i skośnych (nakładki narożne i najazdy skośne). Takie najazdy doskonale spełniają się na torach dla deskorolki czy hulajnogi. 

Czyli płyty gumowe są pod każdym względem najlepsze? Rozważmy więc  zastosowanie innych możliwości pod względem zabawy i estetyki. I tutaj należy wspomnieć o delikatnej  strukturze, porowatej zapobiegające poślizgnięciu się a zarazem  miękkiej w dotyku i przyjaznej dla delikatnej skóry dziecka. I dlatego przy upadku nie ma ryzyka otarć czy siniaków. Oprócz tego płyty posiadają elastyczność, dzięki której nie ulegają deformacji, a dziecko czuje się jak na latającym dywanie. Amortyzacja to najlepszy sposób na miękkie lądowanie.

Do sfinalizowania powierzchni i dokonania wizualnej kosmetyki, dołączamy możliwość wkomponowywania w płyty gumowe motywów sensorycznych takie jak: motywy z bajek, kolorowe kółka, alfabet, liczby czy gry planszowe, napisy np. imion czy logo. Dzięki takim rozwiązaniom nasze dzieci odnajdą marzenia i przeniosą się w świat się bajek. Czyli oprócz zalet technologicznych nawierzchnie te mają jeszcze ogromny wpływ na rozwój poznawczy dziecka.Łączą one zmysły wzroku, dotyku, słuchu, smaku i wyostrzają wyobraźnię na  estetykę i komfort zabawy, jak również otoczenia.

Dlatego płyty gumowe FLEXIZONE są najlepsze na rynku. 

Dodatkowo w strefach, gdzie układa się płytę na posadzkach sugeruje się zastosowanie płyt skośnych i narożnych (tzw. najazdy gumowe). Najazdy gumowe wykonywane są dla grubości 50mm / 70mm / oraz 110mm oraz w strefach o zmiennych HIC produkujemy najazd na płytę 50mm a następnie na płytę 90mm.

Grubość płyt FLEXIZONE dobierana jest do współczynnika bezpiecznego upadku, urządzeń zamontowanych na placu zabaw. Realizujemy płyty gumowe z gwarantowanymi wartościami HIC (krytyczna wartość upadku) od 1,3 do 3,0m. Dzięki wdrożonym procedurą kontroli TUV, każda partia badana jest w wewnętrznym laboratorium firmy.

Płyty gumowe FLEXIZONE układa się na przekładkę, łącząc poszczególne płyty za pomocą karbowanych plastikowych kołków.

Bardzo istotną kwestią jest prawidłowe przygotowanie podłoża pod płyty. Powinno być stabilne, wodoprzepuszczalne oraz powinny być zachowane spadki podłoża.