Jak zapobiegać upadkom przy basenie? Płyty gumowe na basen


flexizone

Gdy nadchodzi lato, a wraz z nim upały, wiele osób poszukując ochłody, wskakuje do basenu. Woda idealnie schładza rozgrzane ciało, a do tego daje ogromne możliwości do aktywnej zabawy. Zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy w wodzie jest bardzo ważne, jednak należy być uważnym również podczas poruszania się w pobliżu basenu. Zazwyczaj wokół niego powstają kałuże i bardzo łatwo jest się poślizgnąć. Czy da się zapobiegać takim upadkom?

Higieniczne Płyty Gumowe na basen

Aby zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się, właściciel basenu powinien zastanowić się nad wymianą nawierzchni wokół niego. W przypadku starych basenów, zazwyczaj teren wokół nich wykładało się zwykłymi kafelkami lub mozaiką. Wyglądają one bardzo estetycznie i łatwo utrzymać je w czystości. Jednak jeśli pojawi się na nich woda, zmieniają się w niebezpieczną ślizgawkę. W przypadku nowszych basenów, ich właściciele często decydowali się na wyłożenie ich okolic kostką brukową, która wygląda bardzo elegancko, a do tego jest trwała i odporna na wilgoć. Kostka jest jednak bardzo twarda, a upadek na nią powoduje wiele urazów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zmianę nawierzchni wokół basenu na bezpieczną nawierzchnię w postaci płyt EPDM lub kostki gumowej.

Miękka kostka

Płyty gumowe na basen wyglądają zupełnie jak kostka kostka brukowa, można je więc ze sobą łączyć. Gumowa kostka to innymi słowy kostka wykonana z syntetycznego kauczuku, dzięki czemu ma świetne właściwości amortyzujące. Upadek na nawierzchnię zrobioną z niej nie grozi więc poważnymi urazami i kontuzjami, jak w przypadku zwykłej kostki. Co ważne, materiał ten ma też właściwości antypoślizgowe i dobrze odprowadza wodę z powierzchni. Jest wbrew pozorom bardzo trwały i wytrzymały. Kostka nie ulega uszkodzeniom od gorącego słońca, ani w zimie podczas mrozów. Przy standardowym, nawet dynamicznym użytkowaniu zużywa się bardzo wolno, dlatego jest świetną inwestycją na lata. Łatwo się ją montuje i demontuje, a do tego dostępna jest w wielu kolorach. Dzięki temu przy jej pomocy można atrakcyjnie wykończyć okolice basenu dla dzieci, ale też elegancko i gustownie zaaranżować nawierzchnię wokół basenu hotelowego.