Jak najszybciej i najsprawniej ułożyć płyty gumowe?


płyty gumowe na place zabaw sbr kraków

Zanim dojdziemy do najprzyjemniejszego etapu w tej całej układance, skupmy się na przygotowaniu terenu pod położenie płyt. W pierwszej fazie należy wykopać koryto, a następnie układać poszczególne warstwy według zalecanych wskazówek. Odpowiedzi na wszystkie zapytania udzielą nam eksperci firmy Flexizone. Po kolei jak byśmy robili przekładaniec, układamy poszczególne warstwy: Piasek, włóknina, drenaż z kruszywa i beton z nawierconymi pionowymi kanalikami. Można układać również na asfalcie lub na tłuczonym kamieniu. 

Potem już tylko zabawa. I tutaj mamy kolorowy zawrót głowy… 30 kolorów z palety RAL i cztery w eleganckich barwach szary, czarny, czerwony i zielony. Połączenia płyt SBR z płytami EPDM jest bardzo fajnym mykiem, a jeśli chodzi o ten drugi gatunek jest to dobre rozwiązanie pod względem ekonomicznym (atrakcyjne ceny)

Następnie pojawia się w naszej głowie pytanie bardziej skierowane w stronę estetyki: Jak układać płyty gumowe aby sprostać oczekiwaniom pod względem używalności i potrzeb. 

Nic nadzwyczajnego – są tak proste w montażu, że wykonamy samodzielnie. Wszystkie kolory można ze sobą łączyć, można też łączyć płyty o różnej grubości, można też przycinać np. zwykłym nożykiem do tapet.  Dzięki równym krawędziom i osadzonym kołkom potrafimy wyczarować niespotykaną mozaikę.

Czy wyłożyć całą płaszczyznę, a dopiero potem wkomponowywać inne elementy? Czy wypełnić jednokolorowymi płytami, czy różnokolorową kostką? Zależy to od naszej inwencji twórczej i od zapotrzebowania osób korzystających z danej nawierzchni.

Place zabaw dla dzieci, zarówno te publiczne, jak i przydomowe powinny być kolorowe i pomysłowe i dlatego połączenia ze sobą płyty SBR FLEXIZONE różnych grubości tworzy ciekawe nawierzchnie BEZPIECZNE . Firma wychodzi naprzeciw, i na zamówienie przygotowuje wybrane grubości płyt, dostosowując kołki tak, aby łączenia były na jednakowym poziomie.

A co powiecie na wyłożenie tarasu w szachownicę czarno-białą i po tygodniowej,  wyczerpującej pracy zaprosimy sąsiadów na partyjkę szachów? Można stworzyć takie pola do gry również w parkach czy przy pubach. Połączyć wypoczynek z pożytecznym.

Szaro-zielone płyty gumowe na podjeździe do garażu… zamortyzują odgłos opon i zlikwidują szary beton porastający zielona patyną, a w przydomowych ogródkach wyczarujemy kącik dla swojej sportowej pasji – płyty gumowe zapewnią nam bezpieczeństwo i zminimalizują ryzyko uszkodzenia ciała. W dodatku mają jeszcze inne zalety: dźwiękochłonność i przyjemną strukturę w dotyku. 

Pamiętajmy tylko o jednym! 

Zwracajmy uwagę na architekturę terenu i układajmy tak płyty, aby nie wkraczać zbyt brutalnie w naturę i nie zmieniać otoczenia. Należy również pamiętać o dodatkowych gumowych elementach zabezpieczających betonowe krawędzie ogrodzenia, końcówki, nakładki, najazdy, krawężniki, naroży budowli, schodów czy wieżyczek. Do tego posłużą nam gumowe narożniki – dopasowane oczywiście kolorem i strukturą.

To wszystko zapewnia nam producent Flexizone proponując szeroką różnorodność kolorów i najwyższej jakości materiałów. Uniwersalne i posiadające podstawowe właściwości; przede wszystkim certyfikat bezpiecznego upadku HIC, a także Atest PZH.