Maty przerostowe na plac zabaw. Wady i zalety.


maty przerostowe stosowane na placach zabaw FLEXIZONE

Maty przerostowe to gumowe elementy nawierzchni, są antypoślizgowe i miękkie, stąd pomagają złagodzić skutki upadku – a więc idealnie nadają się do zastosowania na nowoczesnych zewnętrznych strefach zabaw, strefach rekreacyjnych i siłowniach plenerowych – w zewnętrznych obiektach sportowych. We wszystkich tych miejscach bardzo  łatwo jest o utratę równowagi. Wszystkie dzieci uwielbiają przebywać na placu zabaw – mogą się one tam wybawić i wyszaleć, a z punktu widzenia dorosłych, najważniejsze jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Wiadomo, że dobra zabawa niejednokrotnie może wiązać się z upadkami. I choć nie są to duże wysokości, to jednak upadek na niewłaściwą nawierzchnię, może skończyć źle. Bezpieczna nawierzchnia jest kluczowa przede wszystkim pod urządzeniami, które posiadają wysokość spadkową, czyli takimi, z których dzieci i młodzież poprzez nieuwagę mogą spać. Dlatego tak ważne jest, żeby podłoże było tam miękkie i mogło jak najlepiej zamortyzować upadek. Jednym z materiałów, z którego wykonuje się bezpieczne nawierzchnie, są właśnie nasze maty przerostowe.

Obecnie bardzo często pod urządzeniami, zabawkami, pod ściankami wspinaczkowymi i pod przyrządami na siłowni plenerowej pojawiła się nasze maty przerostowe – poza zapewnieniem bezpieczeństwa poprzez absorbowanie uderzeń, ochronę stawów i właściwości antypoślizgowe, posiada też wiele innych zalet : jest miękka , elastyczna, posiada wysoką odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, izoluje od ciepła i zimna, maty są również łatwe w montażu oraz konserwacji.

Podsumowując:  maty przerostowe mają bardzo dużo zalet, co czyni je słuszną inwestycją na długie lata oraz nowoczesnym rozwiązaniem spełniającym normy bezpieczeństwa.